ANDROİDÖĞRETİCİ

Miui Biometric Nedir ve Nasıl Çalışır 2023

Akıllı telefonlar her geçen gün tahmin bile edemeyeceğimiz güncellemeler geliyor ve bazı işlevsellerini bilmediğimiz sorunlar ortaya çıkıyor bunlarda biri Xiaomi’nin MIUI Biometric nedir ? sorusunun cevabını bulmaya geldiyseniz doğru yerdesiniz lakin kapatmadan önce bu özelliğin çok fazla işlevselliği olduğunu unutmayınız . telefon mucit edildiğinde  kimse tahmin edemezdi bu seviyeye gelineceğini. Sadece konuşma için icat edilen telefon şuan da binlerce işlem gerçekleştiriyor. Bugün telefonda sadece konuşma değil birçok işlevi yerine getiriyoruz.

OnePlus 7T Hands on screen fingerprint 02 1 e1670941669785
miui biometric nedir

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Miui Biometric nedir ?[/geo_headline_2]

Akıllı cep telefonlarımızın kullanım miktarı zamanla artıyor ve bazı güvenlik sorunları meydana getirebiliyor. Artık cep telefonlarımızı farklı farklı işlerde kullandığımızdan dolayı kişisel verilerimizin hepsini telefonlarımızda bulunuyor. Durum böyle olunca da bazı hackerler bu durumdan yararlanıyor. Kişisel verilerimizi ele geçirip bunları bize karşı koz olarak kullanıyorlar. Buna karşı alınan önlemlerden biri de miui biometric’dir. Önemli bir konu olan miui biometric nedir ? sorusunu birlikte çözüp dolandırıcılara karşı önlemimizi alacağız.

Xiaomi’nin akıllı telefonlarının güvenliğini sağlamak için geliştirdiği  MIUI Biometric uygulaması bize son derece güvenilir bir özellik getirdi. MIUI ile birlikte gelen ile MIUI Biometric uygulaması Xiaomi kullanıcıları, parmak izi ve yüz kilidi açma özelliklerini kullanarak telefonları çalındığında bile güvende hissedecekler.

MIUI Biometric uygulaması, telefon kullanıcısının izni olmadan  telefonun kamerası veya mikrofonu şüpheli erişim sağlamaya calışıldığında  bize bildiriyor. Bu bildiri geldiğinde telefonda yeşil ışık yanıyor. Uygulama sayesinde şüpheli veya virus yazılımlar da dahil olmak üzere bilgilerimize telefonun kamerası veya mikrofonu üzerinden erişmeye çalışanların önüne geçebiliyoruz. Yüz tarama sistemi dahil telefonumuzda yaptığımız işlemlerde dahi bildirim sağlayan MIUI Biometric uygulaması ile güvenliğimizi üst düzeyde hassasiyetle sağlayabiliyoruz.

Kilit ekranını açıp kapattığımızda yüz tanıma ve telefon kilit açma işlemlerinde kamera kullanımı ile ilgili bu bildirimleri görmezden gelebiliriz ancak farklı bir durumdan dolayı bildirim aldığımızda hangisinin olduğunu bilmemiz bilgi güvenliğimiz açısından sağlıklı olacaktır. uygulama, güvenliğimiz için bu özellik ile kameramızı veya mikrofonumuzu kullanıyor.

[geo-post target=”true” id=”578″ label=”Önerilen Yazı”]

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Miui biometric nasıl etkinleştirilir ?[/geo_headline_2]

xiaomi telefonlarda önceden yüklenmiş olarak gelir. miui biometric’i etkinleştirmek için bir şey gerekmese de ayarlanması gerekir bunun için aşağıdaki adılmarı uygulayınız.

miui biometric nedir

  • Miui cihazınızda Ayarlar’a geliniz.
  • şifreler ve güvenlik sekmesine gidiniz.
  • parmak izi kilidi aç’a tıklayınız.
  • mevcut şifrenizi giriniz.
  • geçiş anahtarını kaydırarak parmak izi kilidini etkinleştiriniz. 
  • geri dönün ve ardından Face Unlock’a tıklayınız.
  • Telefonunuz yüzünüzü taryacktır. Verileri kaydet’e tıklayınız.

Artık parmak izinizi kullanarak veya selfie kamera ile yüzünüzü tarayarak cihazınızın kilidini açabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Miui Biometric Simgesini kaldırma[/geo_headline_2]

Telefonunuzda Ayarlar sekmesine giriniz. Şimdi gizlilik etiketi düğmesine tıklayın ve ardından “Uygulama Davranışı Hakkında Bildirim Al” seçeneğini devre dışı bırakın.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Ayrıca Oku

Xiaomi Duvar Kağıdı Döngüsü Kapatma

Twitter Gizli Hesap Görme 2022 (Güncel)

tiktok’ta en çok izlenen video 2022

 

[/geo_alert]

2 thoughts on “Miui Biometric Nedir ve Nasıl Çalışır 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir