ANDROİD

Xiaomi İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır Güncel 2023

Xiaomi İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır ?

redmi xiaomi internet paylaşımı özelliği sayesinde bir cihazın internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmasına olanak tanıyan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde, internet bağlantısı olan bir cihaz (örneğin akıllı telefon, tablet veya laptop) diğer cihazlar için bir Wi-Fi ağı oluşturabilir. internet paylaşımı yapamıyorum sorununa da değinidik. Başka cihazlar bu Wi-Fi ağına bağlanarak internete erişebilir. Wi-Fi hotspot özelliği, açık alanlarda internet bağlantısı olmayan yerlerde veya başka bir yerde internet erişimi olan cihazlarla bağlantı kurmak isteyen kullanıcılar için pratik bir seçenektir.

Xiaomi internet paylaşımı özelliğini kullanmak birçok farklı amaç için kullanılabilir:

  1. Bağlantısız internet erişimi: Başka bir yerde internet bağlantısı olan bir cihazla bağlantı kurarak internete erişmek isteyen kullanıcılar için.
  2. Mobil veri limitini aşmamak: Mobil veri paketi sınırına ulaşmış kullanıcılar, Wi-Fi hotspot özelliğini kullanarak cihazlarına internet bağlantısı sağlayabilirler.
  3. Birden fazla cihazın aynı anda internete bağlanması: Wi-Fi hotspot sayesinde, birden fazla cihaz aynı anda internete bağlanabilir.
  4. Ofis veya ev ortamında internet paylaşımı: Xiaomi internet paylaşımı sayesinde, ofis veya ev ortamında internet bağlantısını paylaşmak mümkündür.
  5. Seyahat sırasında internet bağlantısı: xiaomi internet paylaşımı sayesinde, seyahat sırasında internet bağlantısına ulaşmak mümkündür.

Bu faktörlerden dolayı, xiaomi internet paylaşımı özelliği kullanmak pratik ve yararlı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şimdi sizlere göstermiş olduğumuz adımları uygulayarak redmi xiaomi internet paylaşımı özelliğini aktif edebilirsiniz.

1- İlk adım:

Öncelikle Xiaomi cihazınızda 3G / 4G / 5G mobil bağlantınızın etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol edin. Bunu yapmak için, Xiaomi cihazınızın kilidi açıkken parmağınızı ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırabilirsiniz, cihaz ayarlarına giden kısayollar görüntülenecektir. Anten simgesi mavi olmalıdır, değilse etkinleştirmek için basın.

xiaomi internet paylaşımı

2- İkinci adım:

Xiaomi cihazınızda cihaz ayarlarına gidin, ana ekranda veya telefon menüsünde bulacağınız dişli çark simgesidir, parmağınızı ekranın altından üstüne sürükleyerek ana menüye erişebilirsiniz. .

xiaomi internet paylaşımı

3- Üçüncü adım:

“Ağlar ve internet” veya “Bağlantılar” üzerine tıklayın ve ardından “Diğer” üzerine tıklayın.

xiaomi internet paylaşımı

4- Dördüncü adım:

“Hotspot & tethering” veya “internet paylaşımı” üzerine tıklayın.

xiaomi internet paylaşımı

5- Beşinci adım:

Xiaomi’nizdeki redmi note 8 internet paylaşımı ortak erişim noktasını etkinleştirin ve ardından “Wi-Fi ortak erişim noktası kur” seçeneğine tıklayın, Wi-Fi ağı için bir ad belirtebilecek, güvenlik türünü seçebileceksiniz, “WPA2 PSK” öneririz ve bu Wi-Fi ağına koymak istediğiniz şifreyi yazın, herhangi bir şifre üretebilirsiniz.

xiaomi internet paylaşımı xiaomi internet paylaşımı

Artık internetinizi istediğiniz kişilere paylaşabilirsiniz. Dikket edilesi gereke konularda bir tanesi de şifre belirlerken güçlü bir şifre oluşturmanızdır aksi taktirde internetinizi sizin istemediğiniz kişilerde kulllanıcaktır.

İlginizi çekebilecek konulardan bir taneside xiaomi ekran yansıtma sorunu çözümü okumaızda tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir