APPLE

İphone Kişileri Sime Aktarma Nasıl Yapılır [Çözüldü] 2023

Bir iPhone’dan bir Android telefona geçmeyi düşündüğünüzü varsayalım. Böyle bir durumda eski cihazınızdaki mevcut verileri yeni cihazınıza aktarmak çok önemlidir. Kişilerle ilgili olarak, İphone Kişileri Sime Aktarma nasıl yapıldığını düşünebilirsiniz . Bu makalemizde İphone daki kişileri sime aktarma nasıl yapılır sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.

Eğer iphone telefondaki kişileri sime aktarma konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız, endişelenmenize gerek kalmad. Bu makale, iphone kişileri sime aktarma anlatacağız. Burada iphone telefondaki numaraları sim karta aktarma için en iyi yöntemlerden bazılarına sahibiz. Bu makalemizi olumaya devam ediniz.

iphone kişileri sime aktarma

[geo_headline tag=”h2″ style=”colored” type=”square” number=”1″]Apple, iphone kişileri sime aktarmaya İzin Veriyor mu?[/geo_headline]

iphone telefondaki numaraları sim karta aktarmayı mı merak ediyorsunuz? Pekala, iPhone’lar, ihtiyaç olmadığı için SIM’deki kişiler gibi verileri depolamak için tasarlanmamıştır. Yine, Apple kullanıcılarının verilerini kullanmaları söz konusu olduğunda, Apple’ın felsefesiyle uyuşmuyor.

Eski cep telefonlarına bakarsanız, verileri yedekleyip yeni telefonlara aktarabilecekleri bir araç olmadığı için verileri SIM kartlarına kaydediyorlardı.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]iphone kişileri sime aktarma Gerekli mi?[/geo_headline_2]

Sadece ara sıra gereklidir. Çeşitli durumlardaiphone telefondaki numaraları sim karta aktarmayı düşünebilirsiniz. Ancak, her zaman alternatifleriniz ve hatta daha iyi seçenekleriniz vardır.

iphone kişileri sime aktarmanın Nedenleri:

 • Yeni bir telefon satın aldıysanız:

Yeni bir iPhone satın alırsanız kişilerinizi aktarmanız gerekmez. Bunun yerine kişileri senkronize edebilirsiniz. Ancak, iOS’tan Android’e geçiyorsanız, iphone telefondaki kişileri sime aktarmayı düşünebilirsiniz.

 • İş telefonundan kişisel telefona kişi ekleme :

Her iki telefonunuz da iPhone ise, kişileri telefonunuza senkronize edebilirsiniz. Ancak telefonunuz bir Android ise, daha sonra Android telefona aktarmak içiniphone telefondaki kişileri sime aktarmalısınız.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]İphone Telefondaki Numaraları Sim Karta Aktarma[/geo_headline_2]

iOS cihazları veya iPhone kullandığınız sürece kişilerinizi SIM karta kopyalamanıza gerek yoktur. Ancak, iPhone’dan bir Android cihaza geçiş yapıyorsanız, kişilerinizi dışa aktarmanız gerekecektir.

iphone telefondaki kişileri sime aktarmak için size yardımcı olabilecek en iyi yöntemlerden bazılarını listeledik. Buna bir bakmanızda fayda var

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Yöntem 1 : Kişileri e-posta yoluyla iPhone’da bir SIM karta kaydetme[/geo_headline_2]

iPhone X , iPhone 11 ve iPhone 8 gibi en yeni iPhone modelleri , iphone kişileri sime aktarmayaa izin vermez. iPhone’unuzun kişiler listesinde birkaç kişi varsa, bunları e-postanızı kullanarak aktarabilirsiniz. Bu yöntem bir Android cihaz gerektirir. Aşağıdaki adımları takip et;

 • iPhone’unuzdaki Kişiler uygulamasını açın ve SIM kartınıza kaydetmek istediğiniz kişileri bulun.
 • Bir kişi seçin, ardından “Kişiyi Paylaş” seçeneğine dokunun ve “Posta” simgesini seçin (Görünmezse e-posta adresinizi ekleyin ).
 • E-posta yoluyla paylaştığınız vCard’ları indirmek için bir bilgisayar kullanın.
 • Bilgisayarı bir USB kablosu kullanarak bir Android telefona bağlayın.
 • Android telefonunuzda Kişiler Uygulamasına gidin ve “USB Depolamadan İçe Aktar” seçeneğine tıklayın.
 • Kişilerin Android OS telefonuna aktarılıp aktarılmadığını onaylayın.
 • Kişileri İçe/Dışa Aktar’a gidin ve “Sim karta aktar” seçeneğini seçin.

Ayrıca vCard’ı android telefon belleğinize indirebilir ve bunları telefonun kişiler uygulamasına aktarmak için aynı “USB bellekten içe aktar” seçeneğini kullanabilirsiniz.

iphone kişileri sime aktarma

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Yöntem 2 : Kişileri İCloud İle İphone Numaraları Sime Aktarma[/geo_headline_2]

Kaydedilecek çok sayıda kişiniz varsa, kişileri iCloud kullanarak aktarmak e-posta yöntemine iyi bir alternatiftir. Bu yöntem, kayıtlı tüm telefon numaralarınızı iCloud ile senkronize etmenizi ve ardından bunları PC’nize aktarmanızı gerektirir. Bunları başka bir telefonun belleğine (tercihen Android) kopyalamak için bir USB kablo bağlantısı kullanabilirsiniz. Daha sonra bunları SIM’e aktarabilirsiniz. Aşağıdaki adımlar bu aktarım sürecini açıklamaktadır;

 • iPhone’unuzdaki Ayarlar’a gidin ve “iCloud” simgesini seçin.
 • Kişilerinizi WiFi aracılığıyla iCloud ile otomatik olarak senkronizasyon için “Kişiler“i AÇIK duruma getirin.
 • Kimliğiniz ve Parolanızla iCloud hesabınıza giriş yapmak için bilgisayarınızı kullanın.
 • “Kişiler” üzerine tıklayın ve aktarmak istediklerinizi seçmek için CTRL tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesindeki Ayarlar seçeneğine tıklayın ve “vCard’ı Dışa Aktar” seçeneğini seçin. Seçtiğiniz tüm kişiler bilgisayarınıza indirilecektir.
 • Android telefonu bir USB kablosu kullanarak PC’ye bağlayın ve telefonun Kişiler Uygulamasında “USB depolama alanından içe aktar” seçeneğine tıklayın.
 • Kişilerin telefonun kişi listesinde bulunup bulunmadığını kontrol etmek için ‘Kişiler’e gidin. Son olarak, kişileri “SIM karta aktar” seçeneği ile SIM’e aktarın.

[geo_alert style=”2″ color=”success” ]Dubai’deki iphone fiyatlarını hiç merak ettiniz mi ? O halde makalemizi okuyabilirsiniz.[/geo_alert]

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Yöntem 3 : Üçüncü taraf veri aktarım araçlarını kullanarak iphone kişileri sime aktarma[/geo_headline_2]

Üçüncü taraf uygulamaları, kayıtlı telefon numaralarını bir iPhone’un dahili depolama alanından bir SIM’e aktarmanın da uygun bir yoludur. Bu araçlar, kullanıcıların verilerini telefonlarından bilgisayarlarına daha kolay aktarmalarına yardımcı olur. Kişiler, fotoğraflar, mesajlar, belgeler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere her türlü veriyi paylaşabilirsiniz.

iPhone kullanıcılarının bu hizmeti kullanabilmeleri için önce arama yapıp ardından uygulamayı indirip telefonlarına yüklemeleri gerekiyor. Bu uygulamaların çoğu bağlı bilgisayarı otomatik olarak algılar. Daha sonra yedeklemeyi etkinleştireceklerdir. Kişileri aktarmak ve SIM karta kaydetmek için yine de bir Android telefon ve bir bilgisayar bağlamanız gerekir.

Üçüncü taraf bir veri aktarım uygulaması kullanmanın faydaları, daha az karmaşık olmalarıdır. Ayrıca iPhone’dan iPhone’a ve iPhone’dan Android’e gibi diğer aktarımlara da izin verirler. Bu uygulamalar ayrıca, iPhone’unuzun bozulması durumunda verilerinizi geri alabileceğiniz bir çevrimiçi depolama noktası sunar. Belirli bir uygulamayı önermiyoruz, ancak çevrimiçi bir arama bazı uygun adayları ortaya çıkaracaktır.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Yöntem 4 : Jailbreak yaparak kişileri bir SIM karta kaydetme[/geo_headline_2]

Jailbreak, kayıtlı telefon numaralarını harici aygıtlar kullanmadan iphone numaraları sime aktarmanın tek yoludur. Bir iPhone’u jailbreak yapmak onu daha az kısıtlayıcı hale getirir, yani daha önce telefona yükleyemediğiniz uygulamaları kurabilirsiniz. SIManager uygulamasını Cydia‘dan indirip yükleyebilir ve bunları, kişileri iPhone’un dahili depolama alanından SIM kartınıza kopyalamak için kullanabilirsiniz.

Bir iPhone’u jailbreak yapmanın dezavantajlarının da olduğunun farkında olmalısınız. İlk olarak, telefonunuz yeniyse garanti kapsamı dışında kalacaktır. Diğer dezavantajı, jailbreak’in telefonun bazı güvenlik özelliklerini değişmesi ve doğrulanmamış uygulamaların yüklenmesine izin vermesidir. Bu nedenle, bu yöntemin kullanılması, apple veri güvenliği felsefesine ne kadar değer verdiğinize ve kişilerinizi SIM karta yedeklemenin sizin için ne kadar önemli olduğuna bağlıdır. Bu yöntemi dikkatli kullanın.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Yöntem 5 : Eski iPhone modellerinde Verileri SIM karta kaydetme[/geo_headline_2]

Hala Nano-SIM’siz eski iPhone modellerini kullanıyorsanız, bilgisayar veya üçüncü taraf veri aktarım uygulamaları kullanmadan kişileri SIM kartınıza kaydedebilirsiniz. İşlem şu şekildedir;

 • iPhone’da ayarlar menüsünü açın.
 • Aşağı kaydırın ve “Kişiler” seçeneğine tıklayın.
 • “SIM kişilerini içe aktar”ı seçin ve “SIM”i seçin.

Daha sonra aynı işlemi takip edebilir ve gelecekte yeni bir cihaz satın alırsanız adres defterinizi yükleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir