ANDROİDÖĞRETİCİ

“Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu” [ÇÖZÜLDÜ] 2023

Android’in “paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu” mesajı genellikle hatalı bir APK dosyası aracılığıyla bir uygulama yüklemeye çalıştığınızda görünür . Hata, uygulama paketinin ayrıştırılmasında bir sorun olduğunu söyler, bu da paketin (APK) sorunlu olduğu anlamına gelir.

APK aracılığıyla yüklemeye çalıştığınız uygulamayı kullanmanız gerekiyorsa, sorununuza bir çözüm bulmak isteyebilirsiniz. İşte sorunun çözümü için deneyebileceğiniz birkaç düzeltme.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Bozuk Bir APK Dosyanız Varsa APK’yı Yeniden İndirin[/geo_headline_2]

Telefonunuzun “paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu” demesinin başlıca nedeni, APK dosyanızın bozuk olmasıdır. Dosyayı indirdiğiniz sitede bozulmuş olabilir veya dosya indirme işlemi sırasında bozulmuş olabilir.

Her iki durumda da amacınız, APK’nın çalışan sürümünü telefonunumuza indirmektir. Dosya telefonunuza indirirken bozulduysa, APK’yi aynı siteden yeniden indirin.

paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu

Ayrıca APK’yı önce bilgisayarınıza indirip ardından bu dosyayı telefonunuza taşımayı da deneyebilirsiniz . Bu, telefonunuzda olabilecek tüm indirme bozulması sorunlarını giderir. Ayrıca APK’nın en son veya daha eski bir sürümünü indirmeyi denemeli ve bunun telefonunuzda çalışıp çalışmadığını görmelisiniz.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]APK’yı Başka Bir Kaynaktan İndirin[/geo_headline_2]

APK’yı yeniden indirmek hatayı çözemediyse, ana sitedeki APK hatalı olabilir. Bu sorunu çözmenin bir yolu, apk’yı farklı bir websitesinden indirmektir.

Çoğu uygulamanın APK dosyalarını bulabileceğiniz birçok APK indirme sitesi vardır. Bu sitelerden birine gidin, uygulamanız için APK’yı indirin ve uygulamayı Android cihazınıza yükleyin .

paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu

Bu, APK ile ilgili belirli sorunları düzeltmenin hızlı ve kolay bir yöntemidir.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]”Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu”  Düzeltmek için Android Sürümünüzü Güncelleyin[/geo_headline_2]

Yüklemeye çalıştığınız uygulama Android işletim sistemi sürümünüzle uyumlu değilse, telefonunuz “paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu” diyebilir.Bu durumda yapmanız gereken, telefonunuzdaki yazılım güncellemeleri varsa son sürüme güncellemektir.

Android güncellemelerini yüklemek hızlı, kolay ve ücretsizdir. Tek ihtiyacınız olan aktif bir internet bağlantısı ve hazırsınız.

 1. Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasına erişin .
 2. Ayarlar’ı aşağı kaydırın ve Sistem > Sistem güncellemeleri’ne dokunun .
paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu
 1. Telefonunuzun mevcut güncellemeleri kontrol etmesine izin verin.
paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu
 1. Mevcut güncellemeyi telefonunuza yükleyin.
 2. Dosya yöneticinizi açın ve uygulamayı telefonunuza yüklemek için APK’nıza dokunun.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Android Telefonunuzda “Bilinmeyen Kaynaklar” Seçeneğini Değiştirin[/geo_headline_2]

Bilinmeyen Kaynaklar , Android’de Play Store dışından uygulamaları telefonunuza yüklemenize izin veren bir seçenektir. APK’ları yüklerken sorunlarla karşılaştığınızda, bu özelliği kapatmanız ve ardından özelliği tekrar açmanız faydalı olacaktır.

“paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu”  sorunun ne olduğu hakkında kafandızdaki bazı soru işaretleri yok olmaya başlamıştır.

Bu seçeneği uygulama bazında yönetebilirsiniz; bu, APK’ları indirmek için Chrome tarayıcıyı kullanıyorsanız, yalnızca telefonunuzdaki Ayarlar’da Chrome seçeneğini değiştirmeniz gerekir.

 1. Telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın .
 2. Ayarlar’da Uygulamalar ve bildirimler > Özel uygulama erişimi > Bilinmeyen uygulamaları yükle > Chrome’a ​​gidin .
paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu
 1. Bu kaynaktan izin ver seçeneğini kapatın .
paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu
 1. Yaklaşık beş saniye bekleyin.
 2. Bu kaynaktan izin ver seçeneğini açın .
 3. Chrome’u açın (veya seçeneğini değiştirdiğiniz herhangi bir uygulama), APK’nızı indirin ve uygulamanızı yüklemek için APK’ye dokunun.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Paket Hatasını Çözmek için USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirin[/geo_headline_2]

Telefonunuzda USB hata ayıklamanın APK yüklemeyle hiçbir ilgisi yoktur. Ancak, sorununuzu çözüp çözmediğini görmek için özelliği etkinleştirmeye değer. USB hata ayıklamasını etkinleştirmek, Android’deki belirli sorunları düzeltmeye yardımcı olur.

 

Özelliği etkinleştirmeden önce , telefonunuzdaki Geliştirici Seçenekleri menüsünü aşağıdaki şekilde açmanız gerekir :

Geliştirici Seçeneklerini Etkinleştir

 1. Telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın .
 2. Aşağı kaydırın ve Telefon hakkında öğesine dokunun .
 3. Derleme numarasına yedi kez dokunun , telefonunuz Geliştirici Seçenekleri menüsünün kilidini açacaktır.
paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu

USB Hata Ayıklamayı Etkinleştir

 1. Ayarlar’ın ana ekranına geri dönün .
 2. Sistem > Geliştirici Seçenekleri’ne dokunun .
paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu
 1. USB hata ayıklama seçeneğini etkinleştirin .
paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu

Telefonunuzun web tarayıcısını veya dosya yöneticisini açın, indirdiğiniz APK dosyasına dokunun ve uygulama herhangi bir sorun olmadan kurabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Android Telefonunuzda Antivirüs’ü Devre Dışı Bırakın[/geo_headline_2]

Telefonunuzun virüsten koruma uygulaması bazen güvenli dosyaları potansiyel tehdit olarak algılar. Bu nedenle uygulamanızı yükleyemiyorsunuz ve telefonunuz “paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu” diyor olabilir.

Bu durumda, antivirüs uygulamanızın korumasını kapatın ve bunun herhangi bir fark yaratıp yaratmadığına bakın. Korumayı devre dışı bırakma seçeneği genelde uygulamanın menüsünde veya girişinde bulmaktadır. Bunu yaptıktan sonra APK dosyanıza dokunun ve uygulamanızın yüklenip yüklenmediğine bakın.

Bu, sorunu çözdüyse ve uygulamanız başarıyla yüklendiyse, hazırsınız demektir. Ancak, bu işe yaramadıysa okumaya devam edin.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Uygulamanıza Bir Alternatif Bulun[/geo_headline_2]

paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu” sorununuz devam ederse, APK dosyasının hatalı veya telefonunuzla uyumsuz olma olasılığı yüksektir. Bu durumlarda, kendi cihazınız için alternatif bir uygulama arayabilirsiniz.

Android’de uygulamalar az değil ve telefonunuzda yapmak istediğiniz her görev için çok sayıda uygulama var. İster bir resim düzenleyici ister bir hesap makinesi uygulaması isteyin, Play Store’da aralarından seçim yapabileceğiniz birçok uygulama vardır.

paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu

Telefonunuzda Google Play Store’u açmanız , aradığınız uygulamayı aramanız yeterlidir; uygulamayı sorunsuz bir şekilde anında indirebilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=””]Android’de “Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu” Hatasına Elveda Deyin[/geo_headline_2]

Android telefonunuza bir uygulama yüklerken sorun yaşıyorsanız , yukarıda belirtilen yöntemlere göz atın ve sorunu çözün. Yöntemlerden hiçbirinin işe yaramaması durumunda, her zaman deneyebileceğiniz alternatif bir uygulama vardır. Umarız bu size yardımcı olur.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]

Ayrıca mutlaka okumanızı tavsiye ederiz

Xiaomi Duvar Kağıdı Döngüsü Kapatma çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Telefonunuzdan nasıl tamamen kaldırabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. bu özelliğin devre dısı bırakılabilmesi için  Wallpaper Carousel özelliği devre dışı bırakılmalıdır.

[/geo_alert]

Sıkca Sorulan Sorular

Paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu?

bu sorunun çözümünü makalemizde bulabilirsiniz.

One thought on ““Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu” [ÇÖZÜLDÜ] 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir