ANDROİDÖĞRETİCİUncategorized

Xiaomi Ahize Sesi Yükseltme Nasıl Yapılır? [ÇÖZÜLDÜ] 2023

Xiaomi Ahize Sesi Yükseltme

Telefonla konuşurken kimi zaman karşı tarafın sesini net bir şekilde duyamayabilirsiniz. Böyle bir durumda da telefonunuzun bozulduğunu düşünebilirsiniz. Ancak telefonunuzun bozulduğunu düşünmeden önce ilk olarak ses sorunu için ahize sesini yükseltmeyi de deneyebilirsiniz. Tabi bunu denemek için de öncelikle ahize sesi yükseltme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmeniz gerekecektir. Peki, Xiaomi telefonlarında ahize sesi yükseltme işlemi nasıl yapılır?

xiaomi ahize sesi yükseltmeSon dönemlerde ülkemizde Xiaomi Redmi Note telefonu oldukça meşhurdur. Hem özelliklerinden hem de uygun fiyat olmasından dolayı pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Pek çok kişi tarafından beğenilerek kullanılsa da kimi zaman diğer telefonlarda da olduğu gibi karşı tarafın sesinin gelmemesi durumu yaşanabilir.

Böyle bir durumda da farklı yöntemleri deneyerek telefonunuzun ahize sesini yükseltebilir ve telefonunuzu rahat bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapabilmek için de Xiaomi ahize sesi yükseltme kodu kullanmanız gerekebilir. Peki, ahize sesi yükseltme kodu ile ahize sesi nasıl yükseltilir?

[geo-post target=”false” id=”767″ label=”Önerilen Yazı”]

Xiaomi Ahize Sesi Yükseltme Kodunu Kullanarak Ahize Sesini Yükseltin

Ahize sesi yükseltme Xiaomi telefonlarında da kimi zaman kodla yapılmaktadır. Bunu yapabilmek için;

  • Öncelikle telefonunuzun Ayarlar kısmına gelin ve Telefon hakkında yazan seçeneğe dokunarak MIUI Sürüm yazan yere 5-6 kere dokunarak Artık bir geliştiricisiniz yazısının yazdığını görene kadar devam edin.
  • Bu işlemden sonra ahize sesi yükseltmeye devam etmek için telefonunuzun arama kısmına gelerek *#*#3646633#*#* kodunu yazın ve arama tuşuna basarak engineer mode menüsüne giriş yapmaya devam edin.
  • Bu işlemlerden sonra ahize sesi yükseltme işlemine devam edebilmek için karşınıza çıkan pencereyi iki defa sağa doğru kaydırarak Hardware Testing yazısını görüp Audio’ya tıklayın.
  • Ahize sesi yükseltme Xiaomi telefonlarında işleme devam edebilmek için de Audio yazısına tıkladıktan sonra Volume ve ardından Audio Playback seçeneklerine tıklamalısınız.
  • Ardından BT A2DP yazısına tıklayarak 3/4 Pole Headset’e tıklayıp buradaki değeri maksimum 160 olacak şekilde ayarlayın. Tüm bunları yaptıktan sonra da Set butonuna basarak çıkış yapın.

Bu adımların dışında Xiaomi Redmi Note 8 ahize sesi yükseltme işlemleri için de başka adımları takip edebilir ve telefonunuzun ahize sesini yükseltebilirsiniz.

xiaomi ahize sesi yükseltmeXiaomi Redmi Note 8 İçin Ahize Sesi Yükseltme

Ülkemizde en fazla kullanılan telefonlardan biri de Xiaomi Redmi Note 8 telefon modeli olmaktadır. Bunun yanı sıra Xiaomi Mi 8 telefon modeli de oldukça sık kullanılan telefon modelleri arasında yer almaktadır. Birçok kişi tarafından kullanılan bu telefon modellerinde de kimi zaman istenmeyen sorunlar oluşmaktadır. Bu sorunların başında da özellikle telefonla konuşurken karşı tarafın sesinin gelmemesi veya kulaklıkla müzik dinlerken, video, film ya da dizi izlerken sesin istenilen seviyede duyulmuyor olması olabilir.

Bu gibi sorunların çözümü için de ilk olarak aklınıza ahize sesi yükseltme işlemi gelmelidir. Birçok kişi bu gibi sorunların çözümü için ahize sesini yükseltmeyi düşünemediği için telefonunun bozulduğunu düşünmekte ve bu yüzden de telefonu tamirciye vermektedir. Ancak telefonunuzu tamirciye emanet etmeden önce kendi başınıza Xiami Redmi Note 8 veya Mi 8 ahize sesi yükseltme işlemini deneyebilirsiniz.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Xiaomi telefonunun ahizesinden hiç ses gelmiyorsa okumanızı tavsiye ederiz[/geo_alert]

Xiaomi Redmi Note 8 pro cep telefonu ahize sesi yükseltme işlemi kod arayarak olsa da Redmi Note 8 serisi için bu durum biraz daha uğraştırıcı olabilmektedir. Aynı şekilde Xiaomi Redmi Note 7 ahize sesi yükseltme işlemi de kimi zaman biraz uğraştırıcı olabilmektedir. Peki, Redmi Note 8 için uğraştırcı olan bu ahize sesi yükseltme işlemi nasıl yapılmaktadır?

Telefonunuzda Es file Explorer programı kurulu değilse programı kurun ve programı kurduktan sonra açarak system/etc yolunu takip edin. Bu yolu takip ettikten sonra mixer_paths_3_2_forte dosyasını açarak ilgili dosya içinden path name=headphones başlığını bulun. Bu başlık altında yazan satırları okuyarak sonda yer alan 84 sayısını 100 yapın. Tüm bu işlemleri yapabilmek için de telefonunuzun Root’lu olması gerekecektir.

Eğer telefonunuz Root’lu değilse cihazınıza “eu rom” kurarak bu işlemleri yapmayı deneyebilirsiniz. Cihazınız Root’lu ise bu adımları kolaylıkla takip ederek cihazınızın ahize sesini yükseltebilir ve Xiaomi Redmi Note 8 telefonunuzda herhangi bir sorun yaşamadan konuşmaya devam edebilir ya da sorunsuz bir şekilde müzik dinleyip dizi izleyebilirsiniz. Sizlere sunulan tüm bu adımları takip ederek artık telefonunuzdaki sesleri istediğiniz gibi kolaylıkla duyabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir