ANDROİDÖĞRETİCİ

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme Ve Nasıl İyileştirilir? 2023

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme
xiaomi pil sağlığı öğrenme ve iyileştireceğinize hızlı çözüm önerilerinde bulunduk.

Akıllı telefonunuzda herhangi bir pil sorunu mu yaşıyorsunuz veya cihazın pilinin artık eskisi gibi çalışmadığını mı hissediyorsunuz? Endişelenmenize gerek yok; Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme yolları vardır. Telefonunuzun pil ömrünü iyileştirmeye çalışabileceğiniz ve pil sağlığının zamanla nasıl bozulduğunu takip edebileceğiniz yöntemlerden bahsettik.

xiaomi pil sağlığı öğrenme uygulaması

Tüm akıllı telefonların pil sağlığını veya sıcaklığını kontrol etme seçeneği yoktur. Bu nedenle, kullanıcıların üçüncü taraf bir uygulama indirmeleri gerekir. Samsung gibi markalar, telefonunuzun pil sağlığı hakkında bazı ayrıntılar alma seçeneği sunar. Ancak, Play Store üzerinden AccuBattery uygulamasını indirmelerini tavsiye ederiz. Bu uygulamayı uzun zamandır kullanıyoruz ve gerçekten çok fazla bilgi almaya yardımcı oluyor.

AccuBattery uygulamasını indirin

Uygulama kullanıcılara, telefonlarının pilinin zarar görmesini istemiyorlarsa, telefonlarını yalnızca yüzde 80’e kadar şarj etmelerini tavsiye ediyor. Pilin ömrü için iyi olmadığı için telefonlarını asla tam olarak şarj etmemelisiniz. Uygulama, şarj seviyesi yüzde 80’e ulaştığında herkesin alarm kurmasına izin veren bir bildirim sistemine sahiptir, ardından şarj cihazının fişi çekilebilir.

Uygulama, akıllı telefonunuzun sıcaklığını bile gösterir. Oyun oynarken uygulama size sıcaklığı gösterecktir. Bunu her gün kontrol etmeniz gerekmese de telefonunuzun sıcaklığının 50 santigrat derecenin altında olduğundan emin olun.

Hatta ekran açıkken veya kapalıyken şarj cihazınızın telefonu şarj etmesinin ne kadar sürdüğüne ilişkin ayrıntıları bile alırsınız. Ayrıca şarj hızı, şarj süresi tahmini, şarj durumu, şarj akımı ve daha fazlası hakkında ayrıntılar da vardır. Pil kullanım istatistikleri de “Boşaltma” bölümünde görüntülenir. Ekran açıkken veya kapalıyken ortalama pil kullanımı ve diğer birçok ayrıntı hakkında veriler var. Tüm bunlar, telefonunuzun pil sağlığı ve durumu hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak ve bu da uzun vadede pil ömrünüzü iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]sizlere MIUI 12 ve MIUI 13 optimizasyonunun ne olduğunu ve miui optimizasyonu kapatma nasıl yapılır bunu yeni yöntemlerle anlatacağız. Xiaomi’nizin bazı sorunlarını çözebilecek ve enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilecek bir süreçtir . MIUI optimizasyonu Xiaomi ROM’da yıllardır mevcuttur ve buna rağmen bazı hatalara neden olur .[/geo_alert]

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme Kodu

xiaomi pil sağlığı öğrenme için kaç döngü geçtiğini bulmanız gerekir. Bir döngü, telefonu %0’dan %100’e şarj ediyor ve %100’den %0’a boşaltıyor.

Akıllı telefon üreticileri, pilin ortalama olarak 500 döngü (≈ bir buçuk yıllık kullanım) sürdüğü, ardından pil kapasitesinin düştüğü ve buna bağlı olarak cihazın pil ömrünün azaldığı bilgisini sağlar. Veya basitçe döngüler, akıllı telefonunuzu kaç kez şarj ettiğinizdir.

Xiaomi ve Redmi akıllı telefonlar, tescilli kabuğu MIUI 11’e güncelledikten sonra, cihazın gizli pil menüsünde, pil döngü sayısı da dahil olmak üzere bir dizi veri gösterebilir.

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme
Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme

Xiaomi ve Redmi döngülerinin sayısı nasıl bulunur:

  1. Menüyü açmak için Telefon uygulamasında özel bir kod girmelisiniz.
  2. *#*# 6485#* #*  girin    ve “Ara” düğmesine basın.
  3. Bundan sonra, pil verilerini içeren gizli bir menü görünecektir, döngü sayısı MF_02 kodu altında belirtilir.
Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme
Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme

Dolayısıyla, MF_02 satırında 500’den fazla görürseniz, akıllı telefonunuzun pili zaten kapasite kaybediyor ve özerklik giderek daha fazla azalacak. Bu durumda iki seçeneğiniz vardır:

  1. Bataryayı değiştir.
  2. Yeni bir akıllı telefon satın alın.

Tabii ki, ilk seçenek – pili değiştirmek daha bütçeli bir seçenek olacaktır + özerklik sorununu tamamen çözer.

İkinci seçenek, yalnızca pili değiştirmenin cihazınızın fiyatının yarısına mal olacağı veya özerklik sorununa ek olarak, Android işletim sisteminin eski sürümünden artık memnun olmadığınız durumlarda geçerli olan yeni bir akıllı telefon satın almaktır. (üreticilerin cihazlarında Android’i pratik olarak güncellememesi nedeniyle).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir